wyświetlanie
sortuj

Hotelowe wykładziny dywanowe

Przeznaczenie i charakterystyka hotelowych wykładzin dywanowych

Hotelowe wykładziny dywanowe są idealnym połączeniem wykładzin obiektowych z wykładziny domowymi. Z każdej z tych grup przejęły najlepsze ich cechy. Są produktem uniwersalnym znakomicie sprawdzającym się w każdym pomieszczeniu. Istnieje także bardzo duże zróżnicowane w grupie wykładzin hotelowych. Spowodowane to jest różnicami w standardzie obiektów hotelowych oraz miejscem użytkowania wykładzin( Np, korytarz, sala restauracyjna, recepcja, schody). Główne przeznaczenie tych wykładzin to: hotele, domy wczasowe, pensjonaty, sanatoria, pokoje gościnne, motele, restauracje, kawiarnie, i inne obiekty przeznaczone do turystyki i wypoczynku. Wykładziny hotelowe są odporne na zaplamienia, ścieranie, zniekształcanie i uszkodzenia mechaniczne. Są wytrzymałe na ruch, a zarazem zapewniają komfort użytkowania, są ciepłe i wygodne, tworzą miłą i przytulną atmosferę, podnoszą prestiż obiektu i są najbardziej uniwersalne ze wszystkich pokryć podłogowych. Wykładziny ze względu na specyfikę pomieszczeń, w których są stosowane, muszą posiadać odpowiednie atesty, przede wszystkim atesty na trudnopalność, antyelektronstatyczność oraz atesty higieniczne.

Parametry wykładzin hotelowych
Głównym parametrem określającym jakość i wytrzymałość wykładziny jest gramatura runa. W obiektach hotelowych stosowane są wykładziny o wadze warstwy użytkowej(gramatura) od 380g/mkw do 2500g/mkw. Im wyższa gramatura tym jakość wykładziny jest lepsza, dlatego możemy podzielić wykładziny pod względem standardu obiektów hotelowych, w których są użytkowane:

  • gramatura od 380g/mkw do 450g/mkw - obiekty klasy turystycznej oraz o małym i średnim natężeniu ruchu.
  • gramatura od 450g/mkw do 700g/mkw - obiekty posiadające dwie ** oraz o średnim i dużym natężeniu ruchu.
  • gramatura od 700g/mkw do 1000g/mkw - obiekty posiadające trzy*** oraz o dużym i bardzo dużym natężeniu ruchu.
  • gramatura powyżej 1000g/mkw - obiekty posiadające cztery lub więcej **** oraz o bardzo dużym natężeniu ruchu.

Jest to bardzo uproszczony podział zależący tylko od gramatury runa. Mogą występować wyjątki zależące od rodzaju wykładziny, gdyż nie tylko warstwa użytkowa decyduje o trwałości i komforcie, ale także struktura włosa i surowiec, z którego jest zrobiona.

Rodzaje wykładzin hotelowych
Hotelowe wykładziny dywanowe dzieli na:

  • pętelkowe (boucle lub level loop): charakteryzujące się supełkowatą strukturą włókna i dużą trwałością i szerokim zastosowaniem.
  • igłowane : mające postać jednolitej, zbitej włókniny, która wytrzymuje bardzo duże natężenie ruchu.
  • cięte (welurowe i saxon): posiadające wyższy włos, uzyskany poprzez rozcięcie pętelki, są miękkie i przyjemne w dotyku przy zachowaniu odporności na ścieranie i zaplamienia.
  • kędziorki : to określenie dla wykładzin utkanych z bardzo skręconej przędzy, równie miękkie i przyjemne w dotyku jak wykładziny cięte, ale jeszcze od nich trwalsze.
  • cięto-pętelkowe (scroll) : jedna część pętelki jest przecięta, a druga nie, co uatrakcyjnia powierzchnie oraz zapewnia trwałość użytkowania.


Skład surowcowy
Najpopularniejszym surowcem stosowanym do produkcji wykładzin jest polipropylen. Jest on wystarczająco trwały, żeby stosować go w pomieszczeniach od małego do dużego natężenia ruchu. Wykładziny zrobione z polipropylenu stosowane są w obiektach hotelowych w standardzie jednej lub dwóch**. Znacznie trwalszym i bardziej komfortowym surowcem jest poliamid, który wytrzymuje każde natężenie ruchu. Stosowany jest w obiektach od jednej do czterech****. Najwyższej klasy surowcem jest wełna uszlachetniona dodatkami (poliamid, nylon). Wykładziny wełniane są stosowane w obiektach luksusowych i prestiżowych o bardzo wysokim standardzie. Wykładziny hotelowe są często impregnowane środkami utrzymującymi zabrudzenia na powierzchni, co ułatwia utrzymanie czystości.

Kolorystyka i wzornictwo
Projektanci tworzą specjalne kolekcje wykładzin hotelowych zgodne ze światowymi trendami w wyposażaniu wnętrz oraz oczekiwaniami inwestorów jak i gustami gości hotelowych. Paleta barw jest szeroka, dominują w niej barwy tradycyjne, które świetnie pasują do tego typu obiektów. Każdy rodzaj wykładziny posiada od 6 do 20 kolorów, które można łączyć ze sobą tworząc ciekawe kompozycje. Dominują barwy: zielenie, beżowe, bordowe, ceglaste, rude, granaty, czerwone. Dodatkowo w procesie produkcji podnoszona jest trwałość kolorów, dzięki czemu zachowują one swoją barwę przez cały okres użytkowania. Wzornictwo jest bardzo bogate. Możemy wybierać pomiędzy wykładzinami gładkimi, jednokolorowymi, wykładzinami z regularnym wzorem geometrycznym, wzorami inspirowanymi motywami roślinnymi lub specjalnymi kolekcjami tworzonymi na zamówienie, zaprojektowanymi przez klienta pod konkretny obiekt.

Sklep internetowy floorplanet.pl działa na terenie całej Polski. Oferujemy płytki dywanowe, płytki biurowe a także wykładziny dywanowe w płytkach Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Rzeszów, Wrocław, Kraków, Kielce. Wykładziny w płytkach - interesuje Cię cena? Zapytaj. Zapraszamy!
realizacja e-solution | pozycjonowanie stron łódź