wyświetlanie
sortuj

Domowe wykładziny dywanowe

 

Zastosowanie, wzornictwo i kolorystka

 

Wykładziny dywanowe znajdują swoje zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach domowych. Szeroki wachlarz rodzajów pozwala na zastosowanie ich w pokojach dziennych, sypialniach, korytarzach, opracowaniach, jadalniach, garderobach, a nawet w kuchniach i łazienkach. W każdym z tych pomieszczeń odpowiednio dobrana wykładzina będzie dobrze spełniać swoje funkcje przy zachowaniu komfortu i estetyki.. Podłogi wykonane z wykładzin są ciepłe, miękkie i wygodne. Nieograniczony wybór kolorów pozwala na optymalne zestawienie barw w pomieszczeniu. Paleta kolorów zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających klientów. We wzornictwie przeważają wykładziny gładkie, jednolite lub z regularnie powtarzającym się wzorem (kropki, kwadraciki i inne). Dostępne są także wykładziny o bardziej rozbudowany wzorach (wzór nadal regularnie się powtarza) i dużej palecie barw, osiągane jest to poprzez drukowanie na wykładzinie lub tkanie.

Rodzaje wykładzin dywanowych
Dywanowe wykładziny domowe dzielą się głównie na:

  • cięte (welurowe i saxon) : posiadające wyższy włos, uzyskany poprzez rozcięcie pętelki, są miękkie i przyjemne w dotyku przy zachowaniu odporności na ścieranie i zaplamienia.
  • strukturalne : jedna część pętelki jest przecięta, a druga nie, co uatrakcyjnia powierzchnie. Mogą tęz wystąpić kombinacje runa ciętego i pętelkowego, pętelkowego o różnych wysokościach i wielkościach pętelek.
  • kędziorki : to określenie dla wykładzin utkanych z bardzo skręconej przędzy, równie miękkie i przyjemne w dotyku jak wykładziny cięte, ale jeszcze od nich trwalsze.
  • włochacze (shaggy) : to wykładziny cięte z bardzo długim włosem.

Jak widać jest wiele rodzajów wykładzin przeznaczonych do użytku domowego, więc dobranie odpowiedniej wykładziny do pomieszczenia pod względem estetyki, komfortu i wytrzymałości nie sprawi problemu i pozwala na zaspokojenie wszystkich potrzeb i gustów klientów.

Skład surowcowy i gramatura runa

Dywanowe wykładziny przeznaczone do użytku domowego utkane są najczęściej z włókien sztucznych: polipropylenu, poliamidu, ultralonu oraz włóknina igłowa oprócz surowców sztucznych szerokie zastosowanie znajduje wełna, sizal i włókna kokosowe. Gramatura runa wykładzin domowych rozpoczyna się od 300g/m2 i kończy na 2500g/m2. W większości przypadków waga warstwy użytecznej rośnie wraz ze wzrostem wysokości runa, które mierzy od 3mm do nawet 40mm. Coraz popularniejsze stają się wykładziny, których runo pokryte jest warstwami ochronnymi, między innymi teflonem, które nie przepuszczają płynów w głąb wykładziny. Istnieje także zróżnicowanie w materiałach użytych do wykończenia spodu wykładziny. Obecnie najpopularniejszym jest tzw. action back(sztuczna juta) i filc. Coraz rzadziej stosowane materiały to juta naturalna i pianka.

 

Wymiary

Wykładziny dywanowe dostępne są w szerokościach 3, 4, i 5 metrów. Najpopularniejszą i najbardziej dostępną szerokością są 4 metry i w tym wymiarze występuje największy wybór wykładzin dywanowych.

Gwarancja

Producenci domowych wykładzin dywanowych udzielają gwarancji na wszystkie swoje produkty. Jej długość zależy od rodzaju wykładziny i dla wykładzin domowych wynosi od roku do 10 lat, przy zachowaniu zaleceń producenta odnośnie montażu, przeznaczenia wykładziny i jej konserwacji.


Sklep internetowy floorplanet.pl działa na terenie całej Polski. Oferujemy płytki dywanowe, płytki biurowe a także wykładziny dywanowe w płytkach Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Rzeszów, Wrocław, Kraków, Kielce. Wykładziny w płytkach - interesuje Cię cena? Zapytaj. Zapraszamy!
realizacja e-solution | pozycjonowanie stron łódź